Yazar Hakkında

Zafer Önder 1980 yılında Eskişehir’de dünyaya geldi. Ege Üniversitesi Tekstil Zafer - Portre - bwMühendisliği’nden mezun olduktan sonra bir bilişim firmasında kurumsal kaynak planlama üzerine eğitmenlik ve danışmanlık yapmaya başladı.

Trabzon’da Ordu Bilgi İşlem Subayı olarak tamamladığı askerlik hizmetinin ardından bir konfeksiyon ihracat firmasında iş hayatına devam etti. İngiltere başta olmak üzere, İsveç, Portekiz, İspanya ve Rusya gibi ülkelerdeki satış pazarlama süreçlerini yürüttü. Masanın tedarikçi tarafında yedi yıl boyunca severek çalıştıktan sonra, masanın karşı tarafına (müşteri kanadına) geçmeye karar vererek, bir perakende firmasının koleksiyon ve satınalma müdürü olarak çalışmaya başladı.

Eğitim ve gelişime olan özel merakı zaman içinde onu çalıştığı firmanın Kurumsal Akademi’sine doğru itti. Halen Kurumsal Akademi Değerlendirme Müdürü olarak çalışmakta ve kurumdaki eğitim-gelişim faaliyetlerinin yanı sıra, kritik pozisyonlardaki işe alım ve terfilerdeki mesleki ve davranışsal ölçme değerlendirme süreçlerini yürütmektedir. Yazdığı özgün bütünleşik değerlendirme merkezi araçlarıyla mesleki bilgi, beceri ve davranışsal yetkinlikleri bir arada ölçümleyerek değerlendirme sürecinin kalitesini ve verimliliğini artırmayı hedeflemektedir.

Zafer Önder, Kariyer Psikolojik Danışmanlığı yüksek lisansını tamamlamış ve İngiliz Psikologlar Derneği onaylı değerlendirici sertifikasını almıştır. Bunun yanı sıra Koçluk, Durumsal Liderlik, Çift Kanatlı Liderlik gibi pek çok kişisel ve yönetsel programı tamamlamıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Zafer Önder’in en büyük tutkusu araştırmak, yeni şeyler öğrenmek ve öğrendiklerini paylaşmaktır. Bu doğrultuda ölçme değerlendirme alanında paylaşımlar yapmakta ve çocuklarına miras bırakabilmek amacıyla hikayeler yazmaktadır.

Basketbol aşığı olan Zafer Önder, amatör liglerde basketbol oynamaya devam etmektedir.